Šestnáctiletá vzpěračka měla po triumfu v Glasgow pozitivní test

Glasgow

Všesportovní Hry Commonwealthu v Glasgow mají dopingový skandál. Testem neprošla vítězka vzpěračské soutěže do 53 kilogramů, teprve šestnáctiletá Chika Amalahaová z Nigérie.

Vzpěračské soutěže Her Commonwealthu jsou poznamenány dopingovým skandálem. Na snímku Ndidi Winifredová, nigerijská vítězka v kategorii do 58 kg. Její krajanka Chika Amalahaová (do 53) neprošla dopingovým testem.

Amalahaová po pátečním triumfu odevzdala při dopingové zkoušce vzorek, ve kterém byla zjištěna diuretika a látky maskující zneužití zakázaných prostředků. Oznámili to představitelé Her.

Mladičká Nigerijka v Glasgow dostala ve dvojboji nad hlavu 196 kg (85+111). Výkonem o tři kilogramy horším skončila na druhém místě třicetiletá Dika Touaová z Papuy Nové Guiney, které by měl nyní titul připadnout.

Kvůli nespecifikovaným porušením dopingových pravidel byli ještě před startem z Her Commonwealthu vyloučeni dva velšští atleti, evropský šampion v běhu na 400 metrů překážek Rhys Williams a půlkař Gareth Warburton.