Rubriky:

Ostatní

Výborný začátek! Plavci Micka, Závadová postoupili na mistrovství Evropy do finále

18. srpna 2014 10:52 - Berlín

Parádně začal pro české plavce první den bazénových soutěží na berlínském mistrovství Evropy. Hned úvodní disciplíny totiž přinesly finálové postupy. Devatenáctiletý Jan Micka postoupil pátým časem do večerního boje o medaili na 400 metrů volný způsob. O cenný kov zabojuje i Barbora Závadová, která postoupila do finále polohového závodu na 400 metrů. Roli favoritky zvládla Simona Baumrtová. Do semifinále dvoustovky pronikla časem 2:11,88.

 

Michael Dalder, Reuters

Micka zvládl rozplavbu za 3:49,10 a bezpečně se kvalifikoval mezi osmičku finalistů. Zůstal jen 78 setin za svým českým rekordem, který vytvořil loni na juniorské MS v Dubaji a bral tam za něj cenný kov. V berlínských rozplavbách nejrychlejší Brit Milne byl jen o necelé půl vteřiny lepší než Micka.

Český talent, který během jara prodělal chronické záněty v rameni i operaci kolena, k tomu ho opakovaně potrápil zánět dutin, si přitom po všech těch problémech při evropském šampionátu do bazénu téměř netroufal.

„Vracel jsem se k tréninku s obavou, že se nevytáhnu na patřičnou výkonnost," přiznává. Až docela povedený domácí šampionát a hlavně výborné časy na soustředění ve Slovinsku ho přesvědčily, že se forma vrací. „Když drží zdraví, tak jsem si řekl, že musím zatnout zuby a pořádně makat," uvažuje trojnásobný medailista z loňského mistrovství světa juniorů.

Baumrtová o finále poplave večer

Na finále se těší i Závadová, když v rozplavbě předvedla třetí nejlepší výkon (4:38,82) a to z ní dělá jednu z adeptek na medaili.

Boj o finále čeká dnes večer i největší trumf mezi 24 českými reprezentanty. Znakařka Simona Baumrtová se představí na prvních ze svých tří tratí, podle výsledků z rozplaveb na dvoustovce může aspirovat na místo ve finálové osmičce.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní