Rubriky:

Ostatní

Wang Čeng-ming - Koukal 2:1

Badmintonista Koukala prohrál na mistrovství světa ve druhém kole

27. srpna 2014 18:16 - Kodaň

Badmintonista Petr Koukal dokázal vzít na mistrovství světa v Kodani set čínskému favoritovi Wang Čeng-mingovi, ale postup nevybojoval. Poslední český zástupce na šampionátu dnes prohrál ve 2. kole s šestým nasazeným 15:21, 21:19 a 7:21 za hodinu a šest minut.

 

Jens Dresling, ČTK/AP

"Samozřejmě mě mrzí prohra, protože cílem bylo osmifinále a to se nepodařilo, takže z tohoto pohledu zklamání," napsal Koukal ČTK. "Pozitivní ale je, že jsem porazil bronzového medailistu z ME Rusa Ivanova a dnes jsem sehrál dva naprosto vyrovnané sety s hráčem světové top špičky."

Koukal do zápasu dobře vstoupil, vedl 4:1, ale Wang Čeng-ming vývoj otočil. Ve druhém setu byl český hráč agresivní a získal náskok 16:11. Závěr sady ale přinesl drama, Číňan srovnal na 19:19, jenže další dva míče získal pro sebe Koukal.

Ve třetím setu už český hráč, 74. ve světovém žebříčku, na favorita nestačil. Více chyboval a nedokázal soupeře zatlačit, proto získal jen sedm bodů. "Bohužel, regenerace po prodělané rakovině (varlat) stále není úplně dobrá, a proto i když jsem ve třetím setu už nedokázal vzdorovat brutální síle a rychlosti Wanga, beru tento turnaj jako velmi dobré znamení do budoucna," uvedl osmadvacetiletý Koukal.

Jeho cílem je kvalifikovat se na olympijské hry v Riu de Janeiro 2016 a chtěl by se do té doby propracovat do světové třicítky. "Znovu jsem uvěřil, že můžu hrát i s nejlepšími na světě. Je potřeba s těmito hráči sehrávat více zápasů, proto se v dalším období chci zaměřit na co nejsilněji obsazené turnaje," řekl.

Mistrovství světa v badmintonu v Kodani:
Muži
Dvouhra - 2. kolo:
Wang Čeng-ming (6-Čína) - Koukal (ČR) 2:1 (15, -19, 7).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní