Rubriky:

Ostatní

Kodedové na MS v moderním pětiboji nevyšel šerm a ztrátu už nedohnala. Kuf prošel do mužského finále

5. září 2014 19:57 - Varšava

Česká moderní pětibojařka Barbora Kodedová obsadila na mistrovství světa ve Varšavě po nepovedeném šermu 27. místo. Zvítězila stříbrná olympijská medailistka Samantha Murrayová z Velké Británie, na stupně vítězů ji doprovodily čínské závodnice Čchen Čchien a Liang Wan-sia. V sobotu budou v polské metropoli bojovat o medaile muži. Z kvarteta českých pětibojařů prošel do finálového závodu pouze Jan Kuf.

 

Komorous pětiboji/Filip moderním v svaz Český, ČTK

Čtyřiadvacetiletá Murrayová už měla z MS dvě zlaté medaile, loni i předloni pomohla Britkám vyhrát soutěž družstev. Tentokrát ovládla individuální závod, do cíle závěrečné kombinované disciplíny přiběhla první s osmisekundovým náskokem před Čchen Čchien. Obhájkyně titulu a olympijská vítězka Laura Asadauskaiteová z Litvy skončila pátá.

Kodedová se do finále MS probojovala jako jediná ze tří českých reprezentantek. V úvodním šermu vyhrála jen 14 z 35 duelů a z třetí desítky průběžného pořadí se už výš nepropracovala. "Ve finále měla čtyři disciplíny z pěti vynikající, celý výsledek však ovlivnil nepodařený šerm," uvedl v tiskové zprávě trenér Jakub Kučera.

Po špatném šermu se už Kodedové dařilo. Zaplavala si osobní rekord, na koni jela s jedinou chybou a na závěr šla kvalitní kombinovanou disciplínu - střelbu s během. "I když motivaci v běhu už neměla takovou, zastřílela skvěle a o hodně si vylepšila osobák. S výjimkou šermu bychom všichni měli být spokojení," řekl kouč.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní