Rubriky:

Ostatní

Na Asijských hrách měl obhajovat zlato, kvůli krádeži ale zamířil na své náklady domů

27. září 2014 11:41 - Inčchon

Naoja Tomita byl kvůli krádeži fotoaparátu vyloučen z Asijských her. Bezpečnostní kamery zachytily moment, kdy japonský plavec odcizil korejskému novináři techniku v hodnotě 7600 dolarů (asi 165 tisíc korun) a následně ji ukryl do vlastního batohu. Hříšník se posléze ke krádeži doznal. Japonská výprava se omluvila a Tomitovi nařídila, aby si zpáteční cestu z dějiště her korejského Inčchonu uhradil sám.

 

Stringer, Reuters

Pětadvacetiletý Tomita měl obhajovat zlatou medaili v závodu na 200 metrů prsa, na poloviční trati skončil čtvrtý. Policisté za ním po provalení ostudy přišli během plaveckých soutěží na tribunu, když fandil ostatním reprezentantům. „Hned se přiznal. Případem se bude zabývat státní zastupitelství v příštím týdnu," uvedla policie v prohlášení.

„Okamžitě jsme ho vyloučili z týmu a cestu domů do Japonska si zaplatí sám. Ten den nezávodil, jen trénoval a čekal na kamaráda, až doplave, když se to stalo... Hluboce se omlouváme," doplnili členové japonské výpravy, která v bazénových závodech v Inčchonu patří k nejúspěšnějším. Z dosavadních 38 zlatých medailí posbírala dvanáct.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní