Ostatní

Boston zatím stále žije

16. dubna 2003 09:32 - NEW YORK

Šanci postoupit do druhého kola bojů o Stanleyův pohár bez ztráty kytičky hokejisté New Jersey nevyužili. Zatímco v třetím utkání série si gólman Ďáblů Martin Brodeur připsal čisté konto, v dalším duelu na ledě Bostonu mu hráči Bruins nasázeli pět branek. Náskok v sérii stáhla i Tampa ve Washingtonem a Dallas vyrovnal v Edmontonu.

Vůdčí roli Bostonu vzal překvapivě na svá bedra obránce Dan McGillis, který se na porážce New Jersey podílel dvěma brankami. V sérii se trefil celkem třikrát, tři branky přitom vsítil v průběhu celé základní části. "Dávat góly je docela příjemné," žertoval po zápase McGillis. "Ale mojí hlavní úlohou je především brankám zabraňovat," připomněl úděl beků.

Čtyřiadvaceti úspěšnými zákroky se v brance Bostonu blýskl Jeff Hackett. Jedinou střelu, již za svá záda pustil, byla rána Scotta Niedermayera ze začátku třetí třetiny, kterou Ďáblové snížili na 1:3. Rozdíl však stáhnout nedokázali, naopak Brodeur lovil puk ze sítě ještě dvakrát.

"Jsem taky jenom člověk," nedělal z porážky tragédii gólman New Jersey, který v předešlých třech utkáních pustil pouhé tři branky. "Jenom doufám, že v dalším zápasu přijdou o skvělou střeleckou formu, kterou ukázali večer," svěřil se Brodeur, jehož kouč Burns po páté brance odvolal. "Alespoň jsem si trochu odpočinul," stavěl se s nadhledem k nezvyklé situaci brankář Devils, který byl v play off vystřídán poprvé po osmi letech..

Nová řada s Prospalem přehrála Capitals

V třetím zápase úvodního kola play off NHL se Washingtonu nepodařilo vyhrát na domácím ledě nad Tampou a přiblížit se tak postupu. V úterním utkání zvítězili hokejisté z Floridy 4:3 v prodloužení, když rozhodující branku vstřelil v třetí minutě nastaveného času Vincent Lecavalier. V dresu Tampy se prosadil Václav Prospal, který vstřelil jednu branku a na další nahrál. Jaromír Jágr z Washingtonu si připsal dvě asistence.

Washington zatím nikdy v sérii nevedl 3:0 na zápasy. Lecavalier toto pravidlo dodržel. Vítěznou branku vstřelil v dvojnásobné přesilovce, když na trestné lavici seděli Jágr s obráncem Kenem Kleem. "Vylučovat se musí i v prodloužení. Byl jsem hodně překvapený, ale posoudili to správně a nám se to vyplatilo," spokojeně komentoval kanadský útočník.

Zápas rozhodla nově složená řada St. Louis, Lecavalier, Prospal. Domácí na její hru nestačili, což přiznal i Jágr. "Musíme tyhle tři hráče nějak pokrýt, protože dneska hráli vážně skvěle," ocenil nejproduktivnější hráč Washingtonu.

Nikolaj Chabibulin předvádí ukázkový semafor ve třetím utkání s Washingtonem.

Východní konference
Boston - New Jersey 5:1
Třetiny: 1:0, 2:0, 2:1. Branky: 23. a 38. McGillis, 20. J. Thornton, 42. M. Lapointe, 44. M. McInnis - 42. S. Niedermayer. Střely na branku: 30:25. Diváci: 13.658. Výsledky předešlých zápasů: 1:2, 2:4, 0:3. Stav série: 1:3.
Washington - Tampa Bay 3:4 v prodl.
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 0:1. Branky: 15. a 31. Zubrus (na druhou Jágr), 58. Witt (Jágr) - 4. a 63. Lecavalier, 24. Prospal, 52. St. Louis (Prospal). Střely na branku: 19:28. Diváci: 17.279. Výsledky předešlých zápasů: 3:0, 6:3. Stav série: 2:1.

Dallas opět dotáhl

V Edmontonu pokračovala bitva dvou rozdílných týmů. Zkušenost na straně Dallasu se projevila již po dvou minutách, kdy Zubov poslal Hvězdy do vedení. Domácí mladíci se snažili dvě třetiny vyrovnat, což se Horcoffovi nakonec podařilo. Vzápětí však skórovali Barnes s Kapanenem, Dallas zvítězil 3:1 a srovnal sérii na 2:2.

Po vyrovnávací brance to chvíli vypadalo, že se bude opakovat situace z třetího duelu, kdy Edmonton vývoj zápasu otočil. Dallas však něco takového nepřipustil. "Máme zkušený tým a v téhle situaci jsme se nacházeli už několikrát. Myslím, že v třetí třetině to bylo znát," řekl Barnes.

Niko Kapanen v dresu Dallasu se raduje ze vstřelené branky do sítě Tampy.

Západní konference
Edmonton - Dallas 1:3
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2. Branky: 43. Horcoff - 2. Zubov, 46. Barnes, 47. Kapanen. Střely na branku: 24:28. Diváci: 16.839. Výsledky předešlých zápasů: 2:1, 1:6, 3:2. Stav série: 2:2.