Rubriky:

Ostatní

Velká pardubická má novou trofej, je ze skla

2. října 2014 14:11 - Pardubice

Vítěz letošní Velké pardubické nebude nad hlavu zvedat velký pohár jako doposud, ale poměrně subtilní skleněnou desku se siluetou jezdce na koni. Novou trofej nechalo vyrobit město Pardubice, autorem návrhu je architekt a radní Milan Košař. Prozradil, že si někdy skicoval koně při zdlouhavých jednáních zastupitelstva.

 

Josef Vostárek, ČTK

"Výsledek, ta zkratka, vypadá velmi jednoduše, pár čar, nicméně je to kombinace prvního nápadu a pak samozřejmě dopilování toho, aby to bylo co nejvíce symbolické, přesto aby z toho byl patrný pohyb, napětí a to, co to má vyjadřovat," řekl novinářům Košař.

Cenu z tabulového skla o rozměrech 250x250 milimetrů a tloušťce 70 milimetrů vyrobila společnost Preciosa. Na desce je gravírovaná silueta žokeje s koněm, podstavec je vyroben z černé žuly a nese datum dostihu.

Velká pardubická se běží v neděli 12. října, start je stanoven na 16:35. Přihlášeno 22 koní včetně Tiumena, v jehož sedle bude osminásobný vítěz dostihu Josef Váňa, a jednoho ze Slovenska. Podle ředitele Dostihového spolku Pardubice nelze vyloučit, že přibude ještě jeden kůň z Velké Británie.

Většina vstupenek je již vyprodaná

Kvůli parkování pro návštěvníky bude vyhrazen úsek státní silnice I/37 od závodiště po mimoúrovňovou křižovatku v Dražkovicích, dalších 1300 aut může stát na ploše letiště, odkud budou kyvadlově jezdit autobusy. Omezená možnost parkování bude i v areálu závodiště.

Podle pořadatelů je většina vstupenek již vyprodána. K sezení zbývalo dnes jen asi 140 míst.

Dostihový spolek letos dokončil poslední část závlahového systému dostihové dráhy. Zavlažuje se zhruba 60 hektarů pozemků. Byly opraveny také dvě otevřené tribuny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní