Rubriky:

Ostatní

Zprávaře Šebrleho golfové ambice neopouštějí. Pořád jsem ale trochu slon v porcelánu, přiznává

6. října 2014 22:00 - Praha

Před necelým rokem ohlásil přestup ke golfistům a na greenech za sebou desetibojařský olympijský vítěz Roman Šebrle nechává výraznou stopu. Handicap si posunul na nulu, dva jeho prohřešky proti golfovým zvyklostem projednávaly orgány České golfové federace.

 

Ota Mrákota, www.czechone.cz

Jaký pro vás byl v souhrnu první rok v golfu? Rušný?

Jsem spokojený, golf je dlouhodobá záležitost, ale chtěl jsem se během roku dostat s handicapem na nulu, což se mi povedlo. Posun je obrovský, dařilo se mi víc u amatérů, profesionální Czech PGA Tour je daleko těžší. Teď při finále na Kaskádě bych chtěl projít cutem, další cíl je dostat se s handicapem na +0,5, abych mohl mezi profesionály, a příští rok budu mít jiné cíle než se otrkat.

Už se těšíte mezi profesionály?

Těším, protože mě nebaví pořád honit handicap, a budu se moct soustředit na hru na rány. I teď jsem rád, že jsem hrál s těmi nejlepšími, kteří nedělají takové chyby, jako pořád dělám já.

Jednou vás golfová federace pokárala za nošení reklamních štítků na oblečení, pak přišlo napomenutí za odstoupení z amatérského šampionátu. Cítíte, že jste se pořád učil, jak se pohybovat ve specifickém golfovém prostředí?

To asi bude trvat trošku déle, dávám si pozor, ale jako slon v porcelánu pořád trochu jsem. Pravidel je tam spousta, například na posledním turnaji jsem hrál s kamarádem, ukazoval mu, jak by se to dalo zahrát, a dostal jsem dva trestné údery za radu soupeři… Těch pravidel je spousta.

V létě jste se zároveň stal moderátorem zpravodajství na Primě. To vypadá, že jste ze svých velkých golfových ambicí slevil.

To ne, mě to na Primě baví a druhá věc je, že golf není nejlevnější, obzvlášť když jste amatér, a člověk potřebuje zajistit rodinu.

Ale letos si dlouhé golfové zimní soustředění v teple nebudete moct dovolit.

Musím tu být deset dnů v měsíci, zkusím to nějak skloubit, víc trénovat v hale, abych věděl, kam to lítá. Je pravda, že mě práce v televizi trošku přibrzdila, ze začátku jsem trénoval méně, ale paradoxně jsem v té době začal hrát pod par. Asi tím, že jsem zase zažíval jiný stres.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní