Rubriky:

Ostatní

Rychlobruslaři Groeneveldovi hrozí po pádu v tréninku ochrnutí

11. října 2014 12:37 - Inzell

Nizozemský rychlobruslař Christijn Groeneveld měl při tréninku na dráze v německém Inzellu těžký pád, po němž mu hrozí ochrnutí. Vítěz dvou závodů Světového poháru si zlomil obratel, několik žeber a má poraněné plíce.

 

Karel Felt, Právo

Devětadvacetiletý Groeneveld byl po pádu přepraven vrtulníkem záchranné služby do nemocnice v Traunsteinu, kde se okamžitě podrobil pětihodinové operaci. Před zákrokem necítil rychlobruslař nohy, po operaci mohl alespoň mírně hýbat prsty u nohou. Přesto ještě lékaři nevyloučili riziko trvalého ochrnutí.

„Christijn se nejprve bude muset naučit znovu chodit. Když to dokáže, budeme šťastní," uvedli představitelé Groeneveldova týmu k otázce pokračování jeho kariéry. V nemocnici v Německu by se měl bývalý tréninkový partner hvězdného Svena Kramera podrobit ještě jedné operaci, až poté by připadal v úvahu jeho návrat do Nizozemska.

Groeneveld se specializoval spíše na maratóny, v němž se stal loni nizozemským mistrem. Ve Světovém poháru vyhrál v předminulé sezóně závod s hromadným startem, v minulém ročníku byl členem vítězného nizozemského družstva v týmové stíhačce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní