Rubriky:

Ostatní

Horolezci Bělík a Auermüller obdrželi evropskou cenu fair play

23. října 2014 12:27 - Praha

Horolezci Antonín Bělík a Vít Auermüller obdrželi diplom Evropského hnutí fair play za záchranu života tchaj-wanského kolegy při výstupu na osmitisícovku Broad Peak. Za tento čin již loni získali hlavní cenu Českého klubu fair play.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bělík a Auermüller byli při výstupu na vrchol Broad Peaku svědky dvousetmetrového pádu horolezce z Tchaj-wanu. Přerušili výstup a zahájili záchrannou akci, i když věděli, že jejich mnohaměsíční úsilí spojené s přípravou expedice zůstane nezavršeno.

Oceněni byli dnes v Praze v rámci semináře ke 120. výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Dosud posledním oceněným českým sportovcem byl před třemi lety cyklista Jiří Prudil.

"Vážíme si toho, i když si myslíme, že by to ocenění měl dostat i někdo další, nejenom my," řekl při dnešním ceremoniálu Bělík, který se na seminář dostavil bez svého kolegy. Jejich diplom je druhým nejvyšším oceněním Evropského hnutí fair play.

Evropskou cenu fair play za rok 2014 obdržel také slovenský hokejista Tomáš Slovák, bývalý hráč Plzně, který v dramatickém závěru loňského sedmého finále české extraligy ve Zlíně přiznal teč a domácí tým deset sekund před koncem vyrovnal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní