Rubriky:

Ostatní

Pilot Šonka se konečně dočkal! V posledním závodě Red Bull Air Race dosáhl na pódium

26. října 2014 16:13 - Spielberg
(Aktualizováno: 26. října 2014 20:46)

Skvělou formu dokázal český pilot Martin Šonka přetavit v premiérové umístění na stupních vítězů v šampionátu letecké akrobacie Red Bull Air Race. V posledním závodu sezóny v rakouském Spielbergu Šonka obsadil třetí příčku, kam ho navíc odsunula penalizace za špatný průlet jedné z bran. Celkově Šonka obsadil osmou příčku, mistřem světa se stal Brit Nigel Lamb.

 

www.redbullcontentpool.com

Dosavadním Šonkovým maximem bylo šesté místo, ale do Rakouska si přivezl výbornou formu. Třetí místo obsadil už v kvalifikaci a v závodě byl dokonce nejrychlejší na prvních dvou mezičasech. V poslední pasáži však lehce ztratil, navíc jednu z branek neproletěl rovně a dostal penalizaci, která ho odsunula na třetí místo. Závod vyhrál Francouz Nicolas Ivanoff.

"Už si to začínám pomalu užívat. Chvilku po závodě mě mrzela penalizace, ale teď už převládá radost. Splnili jsme jeden z cílů, dostat se na bednu. Je to pro celý tým neskutečná věc," uvedl v tiskové zprávě Šonka. "Navíc je to pro nás důležité zjištění do příští sezóny. Víme, že umíme být dostatečně rychlí a soupeřit s nejlepšími. A nejen soupeřit, ale hlavně je porážet. To je skvělý pocit," dodal.

Druhé místo v závodě stačilo k celkovému titulu britskému rodákovi ze Zimbabwe Lambovi. Zkušeného pilota, jehož otec létal za druhé světové války, mohl z trůnu ještě sesadit domácí favorit Hannes Arch, ale ten pod tlakem chyboval a rovněž byl penalizován za špatný průlet poslední brankou.

Vydařený český víkend potvrdil v nižší kategorii Challenger Petr Kopfstein triumfem v závodu, kterým si zároveň zajistil celkový titul.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní