Rubriky:

Ostatní

Xterra Trail Run nejen na Oahu, ale také v Prachaticích

4. listopadu 2014 18:17 - Prachatice

Tento týden se bude v Prachaticích konat druhý ročník zajímavého běžeckého závodu - v sobotu 8. listopadu se uskuteční terénní běh pod názvem Xterra Trail Run. Cílem je především dát možnost pohybu v přírodě dětem, dostat je od počítačů zpět do lesa, ale také nabídnout dopoledne pro celou rodinu. Z bohaté nabídky si vybere téměř každý.

 

xterra.cz

Sobotní akce je otevřený závod v běhu pro všechny generace, přitom zároveň světovým pohárem běhů pod značkou Xterra Trail Run, který vyvrcholí na havajském ostrově Oahu v prosinci.

Předškolní děti se poperou s 200 metry po rovince, nejstarší dorostenci už si budou muset poradit se 4 kilometry ve zvlněném terénu Šumavského podhůří. Děti do 15 let mají startovné zdarma a v cíli na ně kromě účastnické medaile budou čekat také sladkosti, teplý čaj a pro nejlepší v kategorii i diplomy a věcné ceny od sponzorů.

Pro dospělé účastníky si pořadatelé nachystali tři varianty závodu - Easy (4 km), Medium (8 km) a Hard (13 km). Tratě se neliší jen délkou, ale také náročností a povrchem. Easy variantu zvládne takřka každý třeba jen obejít, naopak Hard bude zážitkem i pro ostřílené sportovní matadory. Tratě také nevymýšlel nikdo jiný než bývalý Ironman a otec české Xterry Michal Piloušek, nyní mimo jiné i trenér.

„Nechtěl jsem jenom vymyslet 'nejtěžší trať na světě', ale hlavně vybírat zábavné pěšinky, ukázat závodníkům krásné šumavské výhledy a osamělé stezky, po kterých dříve utíkal Král Šumavy přes hranice," usmívá se Piloušek. Maminka si tak může zkusit první závod na 4 kilometry, děti zvládnou svoje tratě a na závěr budou fandit tatínkovi, který se pokusí pokořit Hard variantu. Startovné pro dospěláky je 100 korun. Loni si více závodníků vyzkoušelo hned více tratí, pro ty bude platit zlevněné startovné 150 korun na dva závody.

Prezentace začne v areálu Domova mládeže SPgŠ na Zlaté stezce po osmé ráno, první děti vyrazí na své tratě v 10:00 a dospělé závody startují v 11:30 (4 a 8 km) a 12:45 (13 km). Pořadatelé zajišťují na trati i v cíli občerstvení, sprchy v areálu a vytápěné šatny. Po skončení běžeckých závodů bude následovat vyhlášení vítězů.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní