Rubriky:

Ostatní

Kličko nepřipustil komplikace! Knokautoval Puleva a obhájil titul šampióna

15. listopadu 2014 23:31 - Hamburk

Nic nového pod sluncem! Ukrajinský boxer Vladimir Kličko zůstává králem těžké váhy. Při povinné obhajobě titulu profesionální organizace IBF knokautoval v Hamburku Bulhara Kubrata Puleva v pátém kole a obhájil také mistrovské pásy WBA, WBO i menší IBO. Úřadující šampión si připsal 63. výhru, z toho třiapadesátou KO, a zároveň ukončil Pulevovu neporazitelnost.

 

Frank Augstein, ČTK/AP

Osmatřicetiletý Kličko vstoupil do souboje hodně ostře, hned v prvním kole poslal Puleva dvakrát k zemi a bulharský vyzyvatel byl viditelně otřesený. Šestnáct tisíc diváků ve vyprodané hamburské O2 areně si dál užívalo jasné převahy ukrajinského favorita. Ve 3. kole byl Pulev podruhé počítaný a bylo zřejmé, že duel vypsaný na 12 kol skončí předčasně.

O to se Kličko postaral v pátém kole. Levým hákem trefil bulharského boxera pod oko a ten skončil s krvavým obličejem na lopatkách. Po 20 výhrách poprvé odešel z ringu poražen, za hamburský zápas nicméně inkasoval 1,4 miliónu dolarů. Kličko získal více než čtyřnásobek 5,7 miliónu.

Kličko absolvoval úspěšnou obhajobu už posedmnácté. "Předvedl slušný výkon, nebylo to zadarmo," řekl staronový šampión. "Chtěl bych toto vítězství věnovat i svým krajanům na Ukrajině, prožívají teď těžké časy," dodal.

Oba borci se měli utkat už v září, ale ukrajinský šampión ho odložil kvůli zranění bicepsu. Soupeř jej posléze obvinil, že zdravotní potíže předstíral.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní