Rubriky:

Ostatní

Rychlobruslařka Sáblíková zářila. V Hamaru vyhrála závod na tři kilometry

1. února 2015 14:02 - Hamar

Rychlobruslařka Martina Sáblíková ovládla na Světovém poháru v Hamaru závod na 3000 metrů a upevnila si první příčku v pořadí na dlouhých tratích. Trojnásobná olympijská šampiónka zvítězila v Norsku před Nizozemkami Carlijn Achtereekteovou a Ireen Wüstovou, kterou v přímém souboji v závěrečné rozjížďce porazila o sekundu a půl.

 

Terje Pedersen, ČTK/AP

"Před startem bylo mé jediné přání dojet. Mám něco na průduškách, hlas mám jako mutant," svěřila se Sáblíková. "Zkoušela jsem se hlavně držet Ireen a nakonec jsem měla překvapivě dostatek sil. Nohy nebolely, všechno bylo v pohodě," uvedla po 34. vítězství v SP v kariéře, kterým se vyrovnala někdejší kanadské hvězdě Catrioně LeMayové-Doanové na šestém místě historických tabulek.

Na trojce triumfovala stejně jako při předchozí zastávce Světového poháru v nizozemském Heerenveenu, kde vyhrála rovněž před svou velkou rivalkou Wüstovou. Po nedělním úspěchu před ní má náskok 80 bodů, přičemž v programu SP zbývá už jen březnový závěrečný závod v Erfurtu. V něm stačí Sáblíkové skončit do pátého místa, aby podeváté za sebou ovládla Světový pohár. Třetí je už s odstupem 160 bodů německá veteránka Claudia Pechsteinová, která v neděli skončila až osmá.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka si připsala třetí pohárové vítězství v sezóně. V listopadu vyhrála v Soulu závod s hromadným startem, který měla jet i v Hamaru, ale kvůli nachlazení start zrušila. Místo Sáblíkové v něm o sobě dala vědět juniorka Nikola Zdráhalová, které se povedlo zabodovat v jednom ze spurtů a vybojovala devátou příčku.

Závody SP v rychlobruslení v Hamaru (Norsko):
Ženy:
3000 m:
1. Sáblíková (ČR) 4:03,68
2. Achtereekteová 4:05,13
3. Wüstová (obě Niz.) 4:05,20
...divize B:
21. Zdráhalová 4:20,04
28. Kerschbaummayrová (obě ČR) 4:22,88
Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů):
1. Sáblíková 430 b.
2. Wüstová 350
3. Pechsteinová (Něm.) 270
14:20 1500 m muži
15:10 závod s hromadným startem ženy
15:30 závod s hromadným startem muži
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní