Rubriky:

Ostatní

Zemřel Karel Malina, reportér, který komentoval dávné úspěchy fotbalistů či gymnastky Čáslavské

2. února 2015 21:51 - Praha

Ve věku 83 let zemřel v pátek po vážných zdravotních problémech Karel Malina, legendární rozhlasový sportovní reportér. Radiožurnálu a ČTK to řekl jeho syn Jan Malina, trenér volejbalistů Ústí nad Labem. Poslední rozloučení s dlouholetým sportovním žurnalistou se uskuteční v pondělí 9. února ve 14:00 ve strašnickém krematoriu.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Karel Malina by 21. února oslavil 84. narozeniny. Celý profesní život spojil z Československým a Českým rozhlasem, kam nastoupil po maturitě v roce 1949 jako stenotypista. Proslavil se zejména v šedesátých letech minulého století a komentováním stříbrného finále fotbalového mistrovství světa v roce 1962, v němž bojovali Masopust a spol., či úspěchů gymnastky Věry Čáslavské na olympijských hrách.

V roce 1978 se stal spoluzakladatelem Československého klubu fair play a je nositelem Ceny mezinárodního klubu fair play při UNESCO, v roce 2004 mu byla udělena cena Mezinárodního olympijského výboru (ČOV) Sport a média. V roce 2010 obdržel Cenu Oty Pavla, kterou ČOV oceňuje propagaci olympijských idejí v publicistice. Českému rozhlasu zůstal věrný do konce života.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní