Rubriky:

Ostatní

Překvápko pro kanadskou tmavovlásku: Na trať přiletělo koště

10. února 2015 22:01 - Igls

Kolem ledového koryta vládnou při závodech bobistů, skeletonistů či sáňkařů vcelku přísná bezpečnostní opatření. Jakákoli překážka na trati je nežádoucí až život ohrožující. Ale při ME ve skeletonu v Iglsu, které se konalo v rámci Světového poháru, se přesto kanadské tmavovlásce Jane Channellové stala nehoda, se kterou těžko mohla počítat.

Nestačila se asi divit, co že to přiletělo do koryta. Jednomu z pořadatelů upadlo koště na vymetání sněhu přímo do dráhy, do níž se právě spustila. Mírně to rozhodilo její jízdu.

Dostala šanci na opakovaný pokus, paradoxně při něm zajela hůře než v tom prvním při koštětovém „útoku". Zařadila se na patnácté místo. Až ve druhé jízdě se zlepšila, ale jen na 11. příčku.

Mohla si však oddechnout. V historii se udály příhody, kdy do koryta spadl člověk a odnesl to zlomeninami. A mnohem horší by pro závodníka asi bylo, kdyby koště přiletělo až v dolní části, kde už to sviští stovkou a třeba ještě rychleji. A raději si snad ani nepředstavovat, že by do koryta spadl třeba těžký objektiv některému z fotoreportérů.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní