Rubriky:

Ostatní

Adrenalin nad Perským zálivem. Takhle se Šonka chystá na start Red Bull Air Race

13. února 2015 13:59 - Praha

Posílený skvělým výsledkem ze závěrečného závodu minulé sezóny už netrpělivě vyhlíží start té letošní. Pilot Martin Šonka v sobotu v Abú Zabí vstoupí do nového ročníku extrémního akrobatického seriálu Red Bull Air Race s touhou atakovat v každém podniku stupně vítězů.

Red Bull

Bývalý krotitel armádních gripenů se loni v závěrečném podniku sezóny na Red Bull Ringu v rakouském Spielbergu dostal poprvé v seriálu na stupně a dobré ví, že třetí místo je pořádný závazek. „Nepřipadá mi ale, že by na mne někdo nějak extra tlačil. To jenom já jsem netrpělivý a největší očekávání mám sám od sebe. Je ale opravdu těžké dostat se dnes na stupně vítězů, protože všichni, kdo jsou tady, jsou hrozně rychlí," hlásil z Abú Zabí.

Trať nad tyrkysovou vodou Perského zálivu má už Šonka dobře nalétanou, jak je ostatně vidět na videu pořízeném z kokpitu letadla českého pilota. „Mám tuhle trať rád. Je rychlá. Není příliš technická, důležité však je najít opravdu dobrou letovou dráhu a zdokonalit ji," líčil a prozradil, že významným faktorem ovlivňujícím závod je pouštní vítr, který dokáže podmínkami nad zálivem pěkně zamíchat.

Nový ročník Red Bull Air Race startuje ve Spojených arabských emirátech v sobotu (finále od 13 hodin v přímém přenosu na ČT Sport). V průběhu sezóny pak piloti roztočí vrtule svých strojů v Japonsku, Rusku, Maďarsku, Velké Británii, Rakousku a Spojených státech, kde 18. října seriál vyvrcholí v Las Vegas.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní