Rubriky:

Ostatní

Živě

Železník je nejpopulárnějším koněm české dostihové historie

2. března 2015 11:18 - Praha

Čtyřnásobný vítěz Velké pardubické steeplechase Železník byl oceněn jako nejpopulárnější kůň české dostihové historie. Cenu pro něj společně převzali v sobotu na Žofíně jeho někdejší žokej Josef Váňa a majitel František Novák, který Železníka ve Světlé Hoře začínal také trénovat.

 

Ivana Roháčková

"Železník, to byl výjimečný kůň, který měl ve své době velké štěstí i velkou smůlu," připomněl si nejslavnějšího ze svých čtyřnohých partnerů Josef Váňa. "Byl ve své generaci nejlepší, a i když Velkou vyhrál čtyřikrát, mohl těch vítězství získat třeba i osm, kdyby mu přálo štěstí. Jenže tak to v dostizích je, jednou vás štěstí provází, podruhé se bez něj musíte obejít," dodal Váňa.

Železníkovými soupeři v hlasování návštěvníků portálu dostihovy-svet.cz byli Darsalam, Korok, Lionel a Shamalgan.

V rámci akce Koně na Žofíně časopisu Jezdectví byl oceněn také jezdecký skokový kůň roku 2014, Caleri II. Skokovým jezdcem roku se v seniorské kategorii stala Zuzana Zelinková, zatímco mezi žokeji převzali ceny Josef Bartoš jako překážkový jezdec roku a Jiří Chaloupka v pozici rovinového jezdce roku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.