Sáblíková má jistý triumf v seriálu SP, Wüstová finále vynechá

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála podeváté za sebou Světový pohár na dlouhých tratí. Jediná žena, která mohla českou reprezentantku ohrozit, byla Nizozemka Iren Wüstová, která se rozhodla nezúčastnit finále SP v německém Erfurtu.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková je podeváté za sebou vítězkou Světového poháru.

Sedmadvacetiletá Sáblíková má před závěrečnou akcí seriálu náskok 80 bodů v průběžném pořadí, vítězka "trojky" přitom získá 150 bodů. I při startu Wüstové by tak svěřenkyni trenéra Petra Nováka stačilo dojet na pátém místě.

Nakonec ale ani to nemusí, Wüstová totiž předčasně ukončila sezonu. Průběžně třetí Claudia Pechsteinová z Německa ztrácí na Sáblíkovou již 160 bodů.

Nizozemská hvězda již bezprostředně po skončení nedávného mistrovství světa ve víceboji v Calgary, které Sáblíková ovládla a Wüstová byla druhá, uvedla, že se cítí unavená a nejraději by odjela na dovolenou. Nakonec jméno Wüstové stejně jako například Svena Kramera v nizozemské nominaci chybí.