Rubriky:

Ostatní

ČOV podle auditu hospodaří s příjmy z loterií v pořádku

9. dubna 2015 13:07 - Praha

Auditorská firma KPMG neshledala žádné pochybení na hospodaření Českého olympijského výboru (ČOV) při využití prostředků z loterijních odvodů. V loňském roce darovalo jedenáct firem do sportovního prostředí celkem 443,6 miliónu korun, z nichž se stihlo rozdělit necelých 285 miliónů. Takový je závěru auditu, který dnes zástupci ČOV předložili médiím.

 

Milan Malíček, Právo

"Všechny prostředky byly vynaloženy v souladu s pravidly stanovenými zástupci ČOV a šly na podporu sportu dětí a mládeže," řekl na dnešní tiskové konferenci za KPMG Zdeněk Tůma. Novela zákona vešla v platnost v loňském roce a umožňuje loterijním společnostem snížit loterijní daň finančním darem na podporu sportu. "Děkujeme všem společnostem a věříme, že takhle budou sportu pomáhat i dál," doplnil šéf ČOV Jiří Kejval.

Součástí auditu bylo také šetření hospodaření s penězi v případech Českého svazu ledního hokeje, České basketbalové federace a Českého svazu orientačních sportů. "Došlo tam jen k formálním nedostatkům, v pořádku bylo 97 procent dokumentace," uvedl Tůma. "Nastavili jsme pravidla teprve loni a budeme to cizelovat," přidal se místopředseda ČOV pro ekonomiku Libor Varhaník. Organizovaný sport dostane 90 procent z celkové sumy.

Na fotbal (31 procent) a hokej (8 procent) šlo 39 procent z celkové částky, hlavní sportovní svazy dostaly dohromady 45 procent, ostatní svazy 3 procenta, zbytek putoval České obci sokolské a Českému paralympijskému výboru.

Hokejisté prostředky použili pro nejmenší a nejchudší oddíly v zemi. "Chceme v letošním roce podpořit 120 neextraligových klubů mimo Prahu tím, že poskytneme trenéry a výstroje za devět miliónů," řekl za hokejový svaz Slavomír Lener.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní