Rubriky:

Ostatní

Moderním pětibojařům Svobodovi a Polívkovi pokazil šerm SP v Římě

11. dubna 2015 20:48 - Řím

Nevydařený šerm zhatil českým moderním pětibojařům Davidu Svobodovi a Ondřeji Polívkovi naděje na úspěch v závodu Světového poháru v Římě. Olympijský vítěz z Londýna Svoboda, který v Itálii absolvoval první individuální start po téměř dvou letech, obsadil 24. místo, Polívka dokončil finále na 30. příčce.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Hlavně co se týká Davida jsme tu získali informace, kvůli kterým jsme sem jeli. Ale některé věci v pořádku nebyly," řekl reprezentační trenér Jakub Kučera. "Do semifinále byl víc motivovaný, už kvalifikaci bral jako závod a dneska to tam nebylo. Kvalifikaci šel na hranici toho, jak je aktuálně schopný závodit. Asi nebyl srovnaný s tím, že musí dát dva závody," dodal Kučera.

Zatímco v kvalifikaci zvládl Svoboda šerm skvěle, tentokrát si připsal jen 14 vítězství. Polívka, jemuž se šerm nepovedl ani ve čtvrtek, měl jen devět výher. Polívka pak zaplaval ještě lepší čas než v kvalifikaci, kdy se musel kvůli postupu vydat naplno. V jízdě na koni se pak lépe dařilo Svobodovi. V kombinované disciplíně dobře zastřílel Polívka, naopak Svoboda měl se střelbou potíž.

Z vítězství se v Římě radoval Pavlo Tymoščenko z Ukrajiny. V pondělí je na programu ještě smíšená štafeta, do níž nastoupí bronzový medailista z mistrovství světa Jan Kuf a Barbora Kodedová.

Závod SP v moderním pětiboji v Římě:
Muži:
1. Tymoščenko (Ukr.) 1463
2. Kasza (Maď.) 1455
3. Petroni (It.) 1454
...
24. Svoboda 1405
30. Polívka (oba ČR) 1336
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní