Čtyři Češi uspěli ve dvouhře, Vacenovská je už v osmifinále deblu

Su-čou

Na mistrovství světa ve stolním tenisu v Su-čou uspěli v prvním kole dvouher čtyři z šesti českých reprezentantů. Do středečního druhého kola prošli Lubomír Jančařík a ženské trio Renáta Štrbíková, Hana Matelová a Iveta Vacenovská. Ta také jako jediná zůstala ve hře i v deblu, s rakouskou spoluhráčkou čínského původu Liou Ťia postoupily do osmifinále.

Renata Štrbíková.

Jančařík neztratil ani set se Slovincem Tokičem, naopak Tomáš Konečný získal s favorizovaným Číňanem a čtrnáctým hráčem světa Fang Po jen úvodní sadu a ze soutěže vypadl. Úplně stejný průběh měl duel Kateřiny Pěnkavové s Polkou Grzybowskou, všechny její reprezentační kolegyně ale uspěly. Štrbíková přišla s Brazilkou Kumaharovou o jediný set, Vacenovská s Chan Sing z Konga o dva a Hana Matelová otočila proti Thajce Komwongové zápas ze stavu 2:3.

Po dvou pondělních výhrách byl postup do osmifinále nad síly obou českých smíšených párů Jančařík, Vacenovská a Konečný, Matelová. Jedno vítězství si připsali v deblu Konečný s Tomášem Treglerem, ale ve druhém kole podlehli čeští mistři bez zisku setu korejskému páru Čung Jong-sik, Kim Min-sok.

Vacenovská s Liou Ťia postoupily z prvního kola bez boje, ve druhém porazily hladce chilské duo Castellanová, Vegaová. O účast ve čtvrtfinále si zahrají s Korejkami Pak Jong-sok, Jang Ha-un, které ve druhém kole nedovolily uhrát ani set Štrbíkové s Pěnkavovou.

Soupeřky z Asie budou mít všechny české reprezentantky i v singlu, tu papírově nejtěžší pak Vacenovská, jež se utká s domácí světovou šestkou Ču Jü-ling. Jančaříka čeká duel s Dánem Jonathanem Grothem.

Mistrovství světa ve stolním tenisu v Su-čou (Čína):
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Jančařík (ČR) - Tokič (Slovin.) 4:0 (8, 8, 11, 9)
Fang Po (Čína) - Konečný (ČR) 4:1 (-10, 5, 4, 9, 6).
Čtyřhra - 1. kolo:
Konečný, Tregler (ČR) - Powell, Townsend (Austr.) 4:0 (6, 12, 4, 6)
Tchan Žuej-wu, Wang Ceng-i (Chorv./Pol.) - Jančařík, Burgis (ČR/Lot.) 4:1 (8, -9, 8, 11, 5).