Rubriky:

Ostatní

Čtyři dolary v kapse, o jídlo žebrali. Dva sportovci milionáři testovali život bezdomovců

7. června 2015 12:00 - St. Louis

Hráči amerického fotbalu z týmu St. Louis Rams Chris Long a William Hayes mají kontrakty zajištěný příjem 60 miliónů dolarů. Na dva dny si ale vyzkoušeli role bezdomovců. Do kapsy dostali každý čtyři dolary na den a byli vypuštěni do ulic St. Louis, aby se o sebe nějak postarali. Peníze na jídlo vyžebrali, když ale potřebovali složit hlavu, dostalo se jim pomoci od opravdových bezdomovců. Těm pak mohli laskavost oplatit, když jejich pokus skončil.

 

Profimedia.cz

Všechno to začalo pohledem na bezdomovce z jejich luxusního týmového autobusu. Pak Longa a Hayese napadlo, jaké to musí být, přebývat bez střechy nad hlavou. Společně s televizní stanicí ESPN se proto rozhodli natočit dokument, v němž se oni jako hlavní hrdinové pokusí přežít na ulici bez přístřeší a finančních prostředků.

O to, aby je, hvězdy NFL, nikdo nepoznal, se postaral make-up. Oblékli se navíc do otrhaného starého oblečení a vyrazili. Když potřebovali získat peníze na jídlo, nějaké vyžebrali. Na ubytovnu už ale peníze neměli, a proto se pokusili sehnat ubytování někde jinde.

Marty a Nancy pomohli

Z nejsvízelnější situace jim pomohli bezdomovci Marty a Nancy. Marty se na ulici ocitl poté, co se rozešel s manželkou a skončil ve skladišti se svojí současnou partnerkou Nancy. Oba jim pomohli přečkat noc a za odměnu se dočkali pomoci od Longa s Hayesem.

Sportovní hvězdy si oba bezdomovce tak oblíbili, že se rozhodli jim poskytnout šanci na restart v životě. Na dva měsíce jim pronajali hotelový pokoj, pořídili každému mobilní telefon. Dopředu navíc zaplatili kantýnu a předplatné na autobus.

Marty s Nancy svou šanci využili. Marty našel práci ve stavebnictví, ve kterém se dobře orientoval, protože před rozvodem vlastnil stavební firmu. A Nancy mu pomáhala se všemi dalšími záležitostmi. „Na Martym je vidět, že chce udělat všechno pro změnu. Cítím, že už byl pořádně unavený životem, který vedl," řekl Hayes.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní