Rubriky:

Ostatní

Vlajkonošem české výpravy na Evropských hrách bude Tomáš Svoboda

9. června 2015 15:36 - Praha

Vlajkonošem české výpravy na Evropských hrách v Baku bude triatlonista Tomáš Svoboda. Bratr moderního pětibojaře Davida Svobody, olympijského vítěze z Londýna, odletěl do Ázerbájdžánu dnes prvním speciálem z kbelského vojenského letiště v Praze.

 

ČOV 2015/Václav Mudra ml.

"Byl to pro mě trošku šok, ale příjemný," řekl Svoboda, který se novinku dozvěděl oficiálně dnes. "Těším se na to. Navíc vždycky jezdím na závody sólo, bez trenéra a bez zázemí. Je to tak vůbec poprvé, kdy jedu společně s nějakým týmem," uvedl Svoboda, který od šéfa české mise Martina Doktora dostal i vlajku.

Premiérové Evropské hry budou v Baku zahájeny v pátek. "Těším se tam, nikdy jsem v Ázerbájdžánu nebyl. Je to taková moje tradice, že vždycky raději jezdím na závody do míst, která ještě neznám," pousmál se Svoboda, jehož jeho cílem je v Baku skončit do 16. místa a ideálně být v nejlepší desítce.

Na letiště mu přišel popřát štěstí i bratr David. V Baku se nepotkají, neboť moderní pětiboj v programu Evropských her chybí, příští rok by ale na olympiádu do Ria de Janeiro chtěli oba. "Brácha je jeden z lidí, kteří mě nejvíce podporují. Kvůli němu jsem také přešel z dlouhých tratí na krátké, abych měl šanci kvalifikovat se na olympiádu," dodal Svoboda.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní