Rubriky:

Ostatní

Nejlépe placeným sportovcem světa zůstal boxer Mayweather

11. června 2015 10:50 - New York

Americký boxer Floyd Mayweather zůstal nejlépe placeným sportovcem světa. Za uplynulý rok vydělal rekordních 300 miliónů dolarů (7,25 miliardy korun), téměř trojnásobek částky, která mu zajistila prvenství loni. Na druhém místě žebříčku ekonomického časopisu Forbes skončil se 160 milióny dolarů jeho poražený filipínský soupeř z květnového "zápasu století" Manny Pacquiao.

 

Profimedia.cz

Čeští sportovci v první stovce nefigurují. Na sté místo bylo zapotřebí vydělat za rok 18,8 miliónu dolarů (455 miliónů korun).

Mayweather se s Pacquiaem utkal v Las Vegas o titul profesionálního mistra světa ve welterové váze. Zvítězil jednoznačně na body a podle odhadů za zápas inkasoval 180 miliónů dolarů, zatímco poražený Pacquiao dostal podle předem stanoveného klíče 120 miliónů. Nejlépe placeným sportovcem roku se Mayweather stal potřetí.

Na třetí místo klesl portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo s téměř 80 milióny, čtvrtý je jeho argentinský rival Lionel Messi. Tenistům vládne pátý Roger Federer, basketbalistům šestý LeBron James. Tiger Woods, jenž žebříčkům sportovních výdělků dlouhodobě kraloval a se 115 milióny za rok 2008 držel i dosavadní rekord, byl tentokrát devátý a těsně ho předčil i jeho golfový soupeř Phil Mickelson.

Mistr světa formule 1 Lewis Hamilton je v pořadí patnáctý, sprinterský světový rekordman Usain Bolt třiasedmdesátý. Z žen je nejvýš na 26. místě ruská tenistka Maria Šarapovová.

Forbes sestavuje pořadí podle celkových příjmů sportovců od června do června. Zahrnuty jsou platy, bonusy, startovné, prize money, příspěvky od sponzorů, příjmy z reklamy i další zisky.

Nejlépe placení sportovci na světě podle Forbesu (v miliónech dolarů):
1. Floyd Mayweather (USA/box) 300
2. Manny Pacquiao (Fil./box) 160
3. Cristiano Ronaldo (Portug./fotbal) 79,6
4. Lionel Messi (Arg./fotbal) 73,8
5. Roger Federer (Švýc./tenis) 67
6. LeBron James (USA/basketbal) 64,8
7. Kevin Durant (USA/basketbal) 54,1
8. Phil Mickelson (USA/golf) 50,8
9. Tiger Woods (USA/golf) 50,6
10. Kobe Bryant (USA/basketbal) 49,5.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní