Rubriky:

Ostatní

Čeští sportovci získali na univerziádě další dvě stříbra

5. července 2015 17:38 - Kwangdžu

Česká výprava získala na světové univerziádě v Koreji další dvě stříbrné medaile. Ve střelbě ze vzduchové pušky skončila na druhém místě Gabriela Vognarová, v plaveckém bazénu navázala na úvodní stříbro Barbory Závadové stejným kovem Simona Baumrtová. Na znakařské dvoustovce navíc splnila limit pro účast na olympijských hrách v Riu.

Družstvo střelkyň ze vzduchové pušky skončilo v Kwangdžu čtvrté a bronzová medaile těsně unikla i judistovi Davidu Klammertovi. Ten nejprve ve čtvrtfinále váhové kategorie do 90 kilogramů podlehl pozdějšímu vítězi a domácímu favoritovi Kwak Tong-hanovi, kterému patří páté místo ve světovém žebříčku.

Přes opravy se Klammert dostal až do boje o 3. místo, v něm však nestačil na Brazilce Gustava Assise. V nejtěžší váze obsadil sedmé místo Michal Horák a Tereza Patočková skončila devátá ve váze do 63 kg.

Dařilo se reprezentacím v kolektivních sportech - basketbalistky porazily Čínu 94:71, volejbalisté zvítězili nad Austrálií 3:1 a fotbalistky nad Irskem 5:1.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.