Na bezpečnost při hrách v Riu bude dohlížet 85 tisíc policistů a vojáků

31. července 2015 10:20 - Rio de Janeiro

Na bezpečnost při hrách příští rok v Riu de Janeiro bude dohlížet více než dvojnásobek pracovníků než při předchozí letní olympiádě v Londýně. Britové nasadili v roce 2012 čtyřicet tisíc osob, Brazilci plánují povolat 85 tisíc členů bezpečnostních složek, z toho téměř polovinu budou tvořit vojáci.

 

Sergio Moraes, Reuters

"Bude to největší společná operace v historii naší země. Klíčovým slovem bude spolupráce," prohlásil šéf bezpečnostních složek v Riu Andrei Passos Rodriguez na čtvrteční tiskové konferenci.

Navzdory vysoké kriminalitě v Brazílii neočekává během olympiády žádné problémy. Pomoci mají organizátorům zkušenosti z dalších velkých akcí, k nimž patří hlavně loňské mistrovství světa ve fotbale.

Na pořádek ve městě Rio, kde se uskuteční většina olympijských soutěží, bude dohlížet téměř 48 tisíc pracovníků bezpečnostních složek, zbytek bude rozdělen mezi Sao Paulo, Brasílii, Belo Horizonte, Salvador a Manaus, tedy dějiště fotbalového turnaje. Hry budou zahájeny 5. srpna 2016.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.