Rubriky:

Ostatní

Chládek - Stanojevič 3:0

Boxer Chládek postoupil do čtvrtfinále mistrovství Evropy

11. srpna 2015 15:29 - Samokov

Zdeněk Chládek porazil na boxerském mistrovství Evropy v Samokovu Lazara Stanojeviče ze Srbska 3:0 a po druhém vítězství na turnaji postoupil do čtvrtfinále váhové kategorie do 69 kg.

 

Milan Malíček, Právo

Boj o postup do semifinále, který by české amatérské jedničce zároveň zajistil medaili a start na říjnovém mistrovství světa, jej čeká ve středu. Dalším Chládkovým soupeřem bude Youba Ndiaye Sissokho ze Španělska.

Účastník olympijských her v Londýně Chládek byl od začátku aktivnější a sebevědomě mířil za postupem. Stanojevič se sice zvýšenou aktivitou ve třetím kole snažil duel zvrátit na svoji stranu, Chládek ale zápas kontroloval. Hned po závěrečném gongu se začal radovat z postupu mezi nejlepší osmičku své kategorie.

"Samozřejmě, že jsem rád, že jsem vyhrál. Je to super," radoval se Chládek v rozhovoru pro ČTK. "Vždy dám do zápasu vše. Snažil jsem se být od začátku aktivní a vyšlo to. Soupeř byl ale nebezpečný a měl dobrý úder. Ale porazil jsem ho," uvedl Chládek.

Další duel čeká pětadvacetiletého českého reprezentanta již ve středu. "Španěl boxoval přede mnou, takže jsem jeho zápas neviděl. Ani ho neznám. Připravovat se na něj ale začnu až teď, vždy se soustředím na nejbližšího soupeře," řekl Chládek. "Fyzicky jsem ale připravený dobře, opět do toho dám všechno. Půjdu si za svým snem," dodal bronzový medailista z juniorského MS v roce 2008.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní