Rubriky:

Ostatní

Puškař Jeřábek byl třetí na SP a získal místo na olympiádě

12. srpna 2015 09:17 - Gabala

Tomáš Jeřábek vybojoval na Světovém poháru v Gabale bronzovou medaili ve střelbě z libovolné malorážky vleže. Získal zároveň pro Českou republiku čtvrté účastnické místo na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Dvaačtyřicetiletému Jeřábkovi se v Ázerbájdžánu povedla už kvalifikace, z níž postoupil jako třetí. V osmičlenném finále se probil až do posledního vyřazovacího kola, po němž měl jen o osm desetin bodu horší součet než Američan Matthew Emmons. Olympijského vítěze a manžela bývalé české střelecké hvězdy Kateřiny Emmons porazil jen finálový debutant Kirill Grigorjan z Ruska.

Účastník olympijských her v Aténách 2004 a Pekingu 2008 Jeřábek se v SP prosadil na stupně vítězů po deseti letech od stříbra v Miláně. V roce 2003 dokázal vyhrát v Záhřebu a rok předtím byl bronzový v třípolohové střelbě v Sydney. Z mistrovství Evropy a světa má Jeřábek pět medailí v neolympijské disciplíně velkorážní terčovnice.

Na olympijské hry do Ria nyní pojedou minimálně čtyři čeští střelci. Účastnická místa dříve vybojovali David Kostelecký v trapu a Nikola Mazurová s Lucií Švecovou ve sportovní malorážce na 3x20 ran.

V Gabale měl k zisku olympijského místa blízko i Tomáš Těhan v rychlopalné pistoli. V kvalifikaci ale nastřílel o bod méně, než bylo potřeba k postupu do šestičlenného finále, a skončil jedenáctý. Znamená to pro něj alespoň nejlepší výsledek v kariéře v SP.

SP ve sportovní střelbě v puškových, pistolových a brokařských disciplínách v Gabale (Ázerbájdžán):
Muži:
Libovolná malorážka vleže:
1. Grigorjan (Rus.) 209,3
2. Emmons (USA) 208,4
3. Jeřábek
v kvalifikaci 45. Rozsypal (oba ČR)
Rychlopalná pistole:
1. Chu Chao-če 32
2. Lao Ťia-ťie (oba Čína) 30
3. Artaud (Fr.)
v kvalifikaci 11. Těhan, 17. Strnad, 25. Podhráský (všichni ČR)
ČTK

Zrušit