Rubriky:

Ostatní

Letec Šonka je opět druhý! Na MS ve Francii obhájil titul vicemistra světa ve freestylu

30. srpna 2015 12:16 - Chateauroux

Akrobatický pilot Martin Šonka se stejně jako loni stal vicemistrem světa v letecké akrobacii v disciplíně freestyle. Na šampiónátu ve francouzském Chateauroux nestačil stejně jako předloni pouze na Američana Roberta Hollanda. Šonka má v této kategorii i titul mistra Evropy, který získal loni v Maďarsku.

 

www.martin-sonka.cz

Šonka si na šampionát "odskočil" ze seriálu Red Bull Air Race, v němž mu po pátém z osmi závodu patří průběžné čtvrté místo. Další boj o body ho čeká o příštím víkendu v rakouskému Spielbergu, kde se před rokem díky třetí příčce poprvé prosadil na stupně vítězů.

"Bylo to velmi náročných čtrnáct dní. Celkově jsem s výkony, které jsem tu předváděl, spokojený. Ve freestylu se mi podařilo splnit cíl a přivézt znovu medaili," uvedl Šonka na svém webu. "Bylo to pro mě o to těžší, že pro mě má prioritu Red Bull Air Race a akrobacie se tomu musela částečně podřídit. Na trénink jsem měl opravdu minimum času. O to více si téhle stříbrné placky vážím," dodal.

V elitní třídě Unlimited obsadil Šonka šestnácté místo, o tři příčky lepší byl Petr Kopfstein. Mistrem světa se stal Francouz Alexandre Orlowski

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní