Rubriky:

Ostatní

Zápasnice Hanzlíčková skončila na MS devátá

11. září 2015 08:08 - Las Vegas

Adéla Hanzlíčková obsadila na mistrovství světa v zápase v Las Vegas deváté místo. Jednadvacetiletá česká reprezentantka prohrála v osmifinále s obhájkyní bronzu a dvojnásobnou mistryní Evropy Anastasijí Grigorjevovou z Lotyška a nevyužila šanci zajistit si účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

 

Milan Malíček, Právo

Do Ria postupovalo v každé kategorii nejlepších šest zápasníků a zápasnic. Česká volnostylařka ve váze do 63 kg v prvním kole porazila Němku Nadinu Weinaugeovou, jenže pak po nadějném začátku podlehla Grigorjevové. Hanzlíčková vedla 5:0 na body, po šestiminutovém souboji prohrála 6:14.

Lotyška následně mohla pomoci Hanzlíčkové k postupu na olympiádu, pokud by prošla do finále. Jenže to se jí nepovedlo a dělila se o 5. příčku. Titul získala Batceceg Sorondzonboldynová z Mongolska, majitelka bronzové medaile z her v Londýně a bývalá světová šampionka v kategorii do 59 kg.

Na MS v Las Vegas odjelo celkem deset českých reprezentantů a výsledek Hanzlíčkové je zatím nejlepším umístěním výpravy.

Už desáté světové zlato v Las Vegas oslavila japonská zápasnice Kaori Ičová a spolu s krajankou Saori Jošidaovou patří k nejúspěšnějším v historii. Ičová dominovala váze do 58 kg. Jošidaová (do 53 kg) má titulů z MS třináct, obě jsou trojnásobné olympijské vítězky.

"Máme rády trénink," odpověděla na otázku, proč jsou obě Japonky tak dobré, Ičová po finálové výhře 10:0 nad Finkou Petrou Olliovou. Bylo to pro ni už 158. vítězství v řadě na velkých mezinárodních soutěžích.

Mistrovství světa v zápase v Las Vegas:
Muži:
Volný styl:
Do 65 kg:
1. Chamizo (It.)
2. Navruzov (Uzb.)
3. Ramonov (Rus.) a Mohammadí (Írán)
Ženy:
Do 55 kg:
1. Maroulisová (USA)
2. Ologonovová (Rus.)
3. Nikolovová (Bulh.) a Kitová (Ukr.)
Do 58 kg:
1. Ičová (Jap.)
2. Olliová (Fin.)
3. Yesilirmaková (Tur.) a Ratkevičová (Ázerb.)
Do 63 kg:
1. Sorondzonboldynová (Mong.)
2. Kawaiová (Jap.)
3. Tkačová (Ukr.) a Juseinová (Bulh.)
...
9. Hanzlíčková (ČR)
Do 75 kg:
1. Grayová (USA)
2. Čchien Čou (Čína)
3. Maeová (Est.) a Marzaljuková (Běl.)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní