Rubriky:

Ostatní

WADA zveřejnila seznam 114 osob nežádoucích pro sportovce. Češi mezi nimi nejsou

15. září 2015 10:09 - Montreal

Světová antidopingová agentura (WADA) zveřejnila seznam osob diskvalifikovaných kvůli podpoře dopingových praktik u sportovců. Na listině je 114 lidí. Jsou to převážně trenéři či lékařští poradci, kterým se mají sportovci při zvažování spolupráce vyhnout. Češi mezi nimi nejsou.

 

facebook The Jenko Bros

Podle předsedy WADA Craiga Reedieho si sportovci musejí dát pozor, aby nespolupracovali s někým z této černé listiny, jinak hrozí sankce i jim. Naopak nyní by měli mít lepší šanci se rozhodnout, komu věřit.

"Antidopingové orgány jsou stále více přesvědčeny, že sportovci nedopují sami, ale často je nabádá k podvodu právě někdo z členů jejich doprovodu," uvedl Reedie. Pondělní zveřejnění seznamu na webu antidopingové agentury má proto vyslat jasný vzkaz: "Nedávejte se dohromady s někým, kdo porušil antidopingová pravidla".

Řada z těchto "nežádoucích" osob má doživotní zákaz činnosti, na seznamu je jméno, národnost i datum, dokdy trest platí. Ke známým lidem patří italský lékař Michele Ferrari či bývalý atletický trenér Trevor Graham z USA, mezi jehož elitní svěřence patřila i sprinterka Marion Jonesová.

Seznam chce antidopingová agentura aktualizovat každé tři měsíce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní