Skotsko - Japonsko 45:10Skotové na MS ragbistů další japonskou senzaci nedopustili

Gloucester

Japonští ragbisté nenavázali na úvodní překvapivé vítězství nad Jihoafrickou republikou a na mistrovství světa podlehli týmu Skotska jednoznačně 10:45. Skotové se tak s pěti body posunuli do čela tabulky skupiny B.

Skotové (v modrém) už na MS ragbistů další japonskou senzaci nedopustili.

Japonci vedli jen krátce, v 15. minutě otočili stav na 7:6, když Amanaki Lelei Mafi položil jejich jedinou pětku a hrdina úvodního utkání Ajumu Goromaru trefil následný kop. Na druhé straně ale bezpečně proměňoval trestné kopy Greig Laidlaw, který se do poločasu postaral o všech 12 skotských bodů.

Po změně stran už byla převaha Skotska nad unaveně vypadajícím soupeřem jednoznačná. Skotové položili pět pětek, o dvě z nich se postaral Mark Bennett.