Gilmourová - Gavnholtová 2:1Badmintonistka Gavnholtová skončila v Praze ve čtvrtfinále

Badmintonistka Kristína Gavnholtová skončila na turnaji v Praze ve čtvrtfinále. V soutěži, která je součástí olympijské kvalifikace, česká jednička nejprve porazila Němku Fabienne Deprezovou 2:1, poté ale stejným poměrem setů podlehla třetí nasazené Kirsty Gilmourové ze Skotska. Milan Ludík vypadl v druhém kole.

Sedmadvacetiletá Gavnholtová, letošní vítězka turnaje Grand Prix ve Vladivostoku a dvou menších akcí v Lagosu a v rodném Trenčíně, zdolala Deprezovou ve druhém kole po setech 25:23, 16:21 a 21:19. V podvečerním boji o semifinále turnaje FZ Forza Prague Open 2015 vyhrála nad Gilmourovou první set jasně 21:11, další sady ale už patřily poměrem 21:17 a 21:15 favorizované soupeřce.

Také bratr Gavnholtové Ludík měl šanci uspět, ale po vyhrané první sadě prohrál zápas 2. kola s Dánem Flemmingem Quachem 23:21, 18:21 a 16:21.

Turnaj FZ Forza Prague Badminton Open 2015 (dotace 15.000 dolarů), součást olympijské kvalifikace: