Rubriky:

Ostatní

Matelová medaili na ME nezíská, ve čtyřhře vypadla ve čtvrtfinále

3. října 2015 11:54 - Jekatěrinburg

Česká stolní tenistka Hana Matelová na medaili ze čtyřhry na mistrovství Evropy nedosáhla. Společně se slovenskou spoluhráčkou Barborou Balážovou podlehla v Jekatěrinburgu v dnešním čtvrtfinále 2:4 turecko-španělskému duu čínských rodaček Melek Huová a Šen Jen-fej.

Matelová s Balážovou v klíčové v bitvě proti držitelkám několika medailí z předchozích šampionátů dobře začaly, vyhrály první set a vedly i 2:1. Následující tři sady však favorizovaný pár ovládl relativně jednoznačně 11:5, 11:4 a 11:7.

"V postavení, která nám sedělo, holky vyhrály dva sety. Je pravdou, že v obou případech to bylo v koncovkách, zatímco v opačném postavení prohrály lehce. Rozhodl pátý set, kdy se holkám za nerozhodného stravu 2:2 už to výhodnější postavení nepodařilo zužitkovat a soupeřky šly poprvé do vedení. V šesté sadě jsme se snažili ještě pozměnit taktiku a hrát trošku jinak hlavně na Huovou, ale soupeřky byly velmi dobré," uvedl na svazovém webu trenér Pavel Krpec.

Česká výprava tak na turnaji skončila bez medaile, na níž pomýšlelo především družstvo žen, bronzové z letošních Evropských her v Baku. "Sedmé místo v soutěži družstev sice nezní špatně, ale po losu, kdy jsme dostali ve čtvrtfinále Ukrajinu, jsme medaili určitě chtěli. Také Ivetu (Vacenovskou) šampionát nezastihl v ideálním rozpoložení, navíc ji limitovaly zdravotní problémy," řekl Krpec na adresu dlouholeté české jedničky, jež v play off prohrála všechny tři své zápasy a následně vypadla i v prvním kole dvouhry.

Ve dvouhrách bylo nejlepším českým výsledkem na ME osmifinále Lubomíra Jančaříka, jehož navíc dělil jediný míček od postupu mezi nejlepších osm.

Mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Jekatěrinburgu (Rusko):
Ženy:
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Huová, Šen Jen-fej (Tur./Šp.) - Balážová, Matelová (SR/ČR) 4:2 (-9, 4, -11, 5, 4, 7).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní