ČOV rozšířil spolupráci s českým ministerstvem zahraničí

6. listopadu 2015 16:51 - Praha

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek dnes podepsal Memorandum o vzájemné spolupráci svého rezortu s Českým olympijským výborem, které má navázat na dosavadní pomoc při zajišťování české účasti na olympijských hrách. Sport se má stát nástrojem pozitivního vnímání České republiky v zahraničí.

 

Jiří Koliš, ČOV

Memorandum si klade za cíl zvýšit intenzitu sportovní diplomacie ČR v zahraničí, má pomoci zařadit aktivity ČOV pro podporu zdravého životního stylu na mezinárodní úrovni a vyzdvihnout sportovní úspěchy republiky.

Předmětem dnešní debaty ministra Zaorálka s předsedou ČOV Jiřím Kejvalem byla také výsadní role české diplomacie při podpoře českého sportu. "Česká republika je na svou velikost sportovní velmoc. Jména Věry Čáslavské, Pavla Nedvěda či Emila Zátopka jsou často nejznámějšími symboly republiky v zahraničí. Spojit sportovní diplomacii s tradiční se nám musí nesmírně vyplatit," uvedl po slavnostním aktu šéf české diplomacie.

Jedním z cílů spolupráce je i oblast komunikace. "Sport tvoří sedmdesát procent pozitivních výstupů o ČR v zahraničí. Proto jsem rád, že budeme propagovat zemi v synergii se zahraniční politikou. Například jednotlivá zastoupení budou pomáhat, když se rozhodneme kandidovat na pořádání kongresových a mezinárodních sportovních akcí. Skrze sportovce zase můžeme na velkých podnicích dělat státu nejlepší možnou reklamu," řekl Kejval.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.