Golden State - Sacramento 120:101Basketbalisté Golden State zůstali i po 18. zápase bez prohry

Oakland

Basketbalisté Golden State nadále kralují NBA bez jediné porážky. Rekordní šňůru vítězství v úvodu sezóny prodloužili úřadující šampióni o osmnáctou výhru, když na domácí palubovce porazili Sacramento 120:101.

Nový ročník zatím pro Warriors probíhá tak skvěle, že si v sobotním duelu mohli dovolit šetřit nejlepšího střelce týmu i celé ligy Stephena Curryho. Poslední čtvrtinu už strávil na lavičce, odehrál necelých 30 minut a skončil "jen" na 19 bodech.

"Jsem si jistý, že se to Stephovi nelíbilo. Ale my trenéři a realizační tým jsme nadšeni, že ho můžeme nechat odpočinout," řekl kouč Luke Walton, jenž dočasně zastupuje hlavního trenéra Steva Kerra zotavujícího se po operaci zad.

Curry, nejužitečnější hráč minulé sezóny, vede tabulku střelců NBA s průměrem 32,6 bodu. Další z lídrů týmu Draymond Green dosáhl podruhé za sebou na triple double, tentokrát za 13 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí. Klíčovou roli sehrál v úvodu druhé půle Brandon Rush čtyřmi rychlými trojkami.

"Teď jsou jako na létajícím koberci. Na co sáhnou, to spadne do koše. Je nepříjemné proti nim prohrát, ale úžasné sledovat, jak hrají," řekl Rudy Gay, s 20 body nejlepší střelec Sacramenta.

Včetně závěru minulé sezóny drží Warriors vítěznou sérii už 22 utkání. S tímto číslem jim patří dělené třetí místo v ligové historii. Nejdéle bez porážky zůstali basketbalisté Los Angeles Lakers v sezóně 1971/72, kdy vyhráli 33 zápasů v řadě. Druhé je Miami s 27 vítěznými duely z ročníku 2012/13.

Cleveland prohrával v poslední čtvrtině s trápícím se Brooklynem o sedm bodů, ale domácí neporazitelnost Cavaliers uhájil LeBron James. V poslední čtvrtině dal deset bodů a připsal si rozhodující koš po nájezdu na 90:88 sekundu před koncem. Zápas James dokončil s 26 body, stejně jako jeho spoluhráč Kevin Love.