Rubriky:

Ostatní

Bruns-Sýkorová je podruhé Střelkyní roku

12. ledna 2016 16:13 - Praha

Osmadvacetiletá Adéla Bruns-Sýkorová se po třech letech stala podruhé královnou české sportovní střelby. K vítězství v anketě o Střelce roku 2015 jí pomohla především kompletní sbírka medailí z ME v Mariboru ve sportovní malorážce. Ankety pořádané Českým střeleckým svazem byly vyhlášeny slavnostně v úterý v Praze.

 

Pavel Bittner

Zlato získala v malorážce 60 ran vleže, v níž pomohla ke stříbru i družstvu, v němž byly ještě Lucie Švecová a Nikola Mazurová. Ve stejném složení pak družstvo vybojovalo bronzové medaile v olympijské disciplíně sportovní malorážka 3x20 ran. Úspěšnou sezónu pak Bruns dovršila čtvrtým místem v malorážce na závodě Světového poháru v Gabale.

Toto umístění by jí zajistilo účastnické místo na OH v Riu. V té době však Česká republika už měla dvě místa zásluhou Nikoly Mazurové a Lucie Švecové, a víc jich jedna země v jedné disciplíně získat nemůže. „Pro mě to byl i tak důležitý a cenný výsledek. S rokem 2015 mohu být spokojená. Přitom kvůli zdravotním potížím jsem začala přípravu později a forma přišla až v jeho druhé polovině. O účast v Riu určitě zabojuji," řekla odhodlaně česká střelkyně, která se provdala do Německa. Žije v Hofu nedaleko hranic, ale dál střílí za SKP Rapid Plzeň.

Bruns se stala Střelkyní roku podruhé v kariéře. Poprvé ji na vrchol vynesl bronz z OH v Londýně v roce 2012. V anketě, hodnotící minulý rok, za sebou nechala vítěze dvou závodů Světového poháru brokaře Davida Kosteleckého, i kolegyni Lucii Švecovou. Juniorům kralovala vycházející hvězdička puškových disciplín Nikola Foistová.

Výsledky ankety Střelec roku 2015  
Senioři  
1. Adéla Bruns-Sýkorová puška, SKP Rapid Plzeň 59 bodů
2. David Kostelecký broky, Dukla Hradec Králové 50
3. Lucie Švecová puška, Dukla Plzeň 45
Junioři  
1. Nikola Foistová puška, SKP Rapid Plzeň 63
2. Filip Nepejcha puška, DDM Kolín 45
3. Jitka Pešková broky, SKP Kometa Brno 28
Talent roku  
1. Lukáš Skoumal pistole, SSK Policie Ostrava 43
Cena prezidenta ČSS za mimořádný výkon roku  
Nikola Foistová puška, SKP Rapid Plzeň  
kft, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní