Rubriky:

Ostatní

Česko - Rusko 3:4

Pozemkáři medaili nezískali, zápas o bronz prohráli s Ruskem

17. ledna 2016 14:43 - Praha
(Aktualizováno: 17. ledna 2016 15:46)

Čeští pozemní hokejisté obsadili na halovém mistrovství Evropy v Praze čtvrté místo. V dnešním utkání o bronz prohráli 3:4 s Ruskem, které zopakovalo umístění z minulého šampionátu. Ve finále si obhájci titulu Němci poradili 3:2 s Rakouskem.

 

Vít Šimánek, ČTK

Výběr trenérů Miroslava Ludvíka a Tomáše Babického odehrál se soupeřem vyrovnaný zápas, ale doplatil na laciné branky a řadu vyloučení ve druhém poločase. V něm sice dokázali domácí otočit skóre na 3:2, Rusové však po zaváhání obrany vyrovnali a o vítězství rozhodli z trestného rohu 70 sekund před koncem.

"Nemůžeme hrát o třetí místo deset minut ve třech ve čtyřech hráčích. Nevím, jestli byl příliš citlivý rozhodčí, to ale neomlouvá nedisciplinovanost hráčů," řekl Babický. "Navíc druhý a třetí gól jdou na vrub obrany. Hlavně u druhého to odflákli hned tři hráči," přidal Ludvík.

"Herně nás kluci mile překvapili, protože jsme Rusko přehrávali. Na to, jak byli fyzicky na dně po semifinále s Německem, tak to oddřeli. No a nedali jsme rohy. Za stavu 3:2 jsme měli dva a ani jeden jsme neproměnili," uvedl Babický, pro kterého stejně jako pro Ludvíka byl domácí šampionát poslední akcí u reprezentace.

Češi na mistrovství Evropy naposledy získali medaili před čtyřmi lety, kdy ve finále prohráli s Německem. Stříbro přidali ještě v roce 1997, zatímco o tři roky dřív byli třetí.

Mistrovství Evropy v halovém hokeji mužů v Praze:
Finále:
Německo - Rakousko 3:2 (1:1).
O 3. místo:
ČR - Rusko 3:4 (1:2)
Skupina o udržení:
Švýcarsko - Nizozemsko 3:2 (2:1)
Polsko - Švédsko 11:2 (6:0)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní