Rubriky:

Ostatní

Prostořeký Fury se pustil do rváče Wildera, ten mu slíbil křest. Válka slov začala

18. ledna 2016 12:01 - New York/Londýn

K regulérnímu souboji mají ještě hodně daleko, v sobotu však nechybělo mnoho a jejich divoká slovní přestřelka mohla bleskově přerůst v pořádnou melu. Brit Tyson Fury, jenž loni v listopadu nečekaně ukončil dlouholetou nadvládu legendárního ukrajinského boxera Vladimira Klička v těžké váze a sebral mu pásy šampióna profesionálních organizací WBA, WBO, IBO a IBF, se v New Yorku protlačil do ringu poté, co Američan Deontay Wilder úspěšně obhájil titul WBC vítězstvím nad Polákem Arturem Szpilkou.

„Poslouchej, šampióne, existuje jeden Tyson Fury! Stejně jako (Vladimira) Klička, porazím i tebe. Vyplesknu tě klidně i na tvé zahrádce. Kdykoliv, kdekoliv," hulákal 206 cm vysoký rodák z Manchesteru čerstvému vítězi zblízka do tváře.

Třicetiletý Wilder, který polského vyzyvatele knokautoval v devátém kole (viz první video v galerii) a i ve 36. utkání v profesionálním ringu udržel neporazitelnost, mu ovšem nezůstal nic dlužen: „Kámo, ty to jen hraješ, měl ses stát hercem. Já nejdu touhle cestou. Jsem velký rváč a moje pravačka je monstrum. Tohle není wrestling. Můžeš skákat a běhat jako kazatel. Pokud ale vstoupíš se mnou do ringu, slibuju ti, že tě pokřtím."

Wilderova bilance v ringu je impozantní, už po 35. rozhodl utkání před limitem. Již několikrát se také nechal slyšet, že by rád získal do držení všechny tituly a divoká výměna názorů by v podstatě mohla odstartovat přípravu pro budoucí možný „sjednocovací" duel. Američan si ale bude muset, podle všeho, počkat.

Přednost dostane odveta s Kličkem?

Furyho totiž čeká nejspíš v květnu duel s Kličkem, k němuž se údajně Ukrajinci smluvně zavázal. Právě kvůli jeho příslibu odvety už byl Britovi odebrán volný mistrovský pás IBF, protože se neměl k povinné obhajobě.

V závětří však číhají na svoji šanci další dva britští ranaři. Bývalý mistr světa těžké váhy David Haye se v sobotu po návratu do ringu po třech a půl letech nezdržel ani jedno celé kolo. Marku de Morimu zasadil knokaut po dvou minutách a 11 sekundách (viz druhé video v galerii), Australan zůstal na zemi v bezvědomí a zdravotníci jej křísili kyslíkovou maskou několik minut.

Hayeův první zápas od července 2012, kdy knokautoval krajana Derecka Chisoru, sledovalo v londýnské O2 areně 16 tisíc fanoušků. V profiringu má Haye bilanci 27 výher a dvě porážky. Tu druhou mu připravil Vladimir Kličko v létě 2011 právě v souboji o mistrovský pás WBA. Na trůn se chce Haye vrátit, na cestě k němu by mohl být jeho příštím soupeřem krajan Anthony Joshua.

mm, škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní