Rubriky:

Ostatní

Březina útočí na medaili! Ale čtverák jsem měl radši pokazit v tréninku, vyčítal si

27. ledna 2016 22:32 - Bratislava

Před Michalem Březinou se otvírá cesta ke druhé velké medaili jeho krasobruslařské kariéry. I když si po krátkém programu na mistrovství Evropy v Bratislavě vyčítal pád po čtverném salchowu, bodový zisk ho v polovině soutěže katapultoval na třetí místo.

 

David W Cerny, Reuters

O zlato patrně ve čtvrtek večer (od 17.40 na ČT Sport) bojovat nebude, to má už tři roky pronajaté Španěl Javier Fernández a vítězstvím v krátkém programu s náskokem čtrnácti bodů naznačil, že na tom nehodlá nic měnit.

Boj o další medaile je otevřený, Březina na druhého Rusa Maxima Kovtuna ztrácí necelé čtyři body. Mohlo být i lépe, nebýt pádu brněnského rodáka.

„Až moc jsem si věřil. Ne, že bych ztratil respekt, ale šel jsem do něj s tím, že ho skočím. Nebyl jsem si až tak jistý v dopadu a trochu se mi rozjely nohy," zalitoval. V tréninku i rozjížďce přitom skákal čtverný skok čistě. „Asi jsem si ho měl radši pokazit v tréninku," hořce se pousmál.

Nejlepší v sezóně

I tak je pro svěřence Karla Fajfra bodový zisk 84,30 nejlepší výkon sezóny, kterou začal rozpačitě. „Je to i víc než vloni na Evropě, což je super. Jestli se nepovede jeden skok a všechno ostatní je perfektní, pořád se dá nasbírat dost bodů," věděl Březina, jenž na ME stál na bronzovém stupínku před třemi lety v Záhřebu.

Tuší, že k dalšímu kovu možná nebudou třeba tři čtverné skoky, které má pro volnou jízdu v repertoáru. „Když bude čistá, dva budou stačit. Ale samozřejmě záleží i na ostatních," ví Březina. Další tři krasobruslaři totiž číhají s maximálně dvoubodovým odstupem za ním.

Při své premiéře na velké akci postoupil do volných jízd z 19. místa i bezchybný Jiří Bělohradský.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Bratislavě:
Muži - krátký program:
1. Fernández (Šp.) 102,54
2. Kovtun (Rus.) 88,09
3. Březina (ČR) 84,30
4. Byčenko 84,09
5. Samohin (oba Izr.) 82,73
6. Righini (It.) 82,23
...19. Bělohradský (ČR) 60,53.
Ženy - krátký program:
1. Medveděvová 72,55
2. Radionovová 70,96
3. Pogorilá (všechny Rus.) 63,81
4. Rodeghierová (It.) 61,01
5. Kučvalská (Lot.) 58,99
6. Helgessonová (Švéd.) 58,13
...17. Březinová (ČR) 48,21
Michal Osoba (Bratislava), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní