Česko - Brazílie 3:0Stolní tenistky porazily na MS Brazílii, muži nestačili na Čínu

Kuala Lumpur

Podle očekávání skončily dnešní zápasy českých stolních tenistů na mistrovství světa družstev v Kuala Lumpuru. Zatímco ženy porazily Brazílii 3:0, muži neuhráli ani jeden set s obhájci titulu z Číny, kteří ovládli všech šest dosavadních šampionátů.

Největší bitvu svedla česká jednička Iveta Vacenovská, která vyhrála až po pěti setech. Za Brazílii hrály dvě naturalizované Japonky a jedna Číňanka. Češky si připsaly druhou výhru a ve středu se utkají s KLDR, jež zatím nestačila pouze na Japonsko.

Trenér Jindřich Panský šetřil proti Číně mužskou jedničku Dmitrije Prokopcova na středeční důležitý zápas s KLDR. Naopak Číňané nastoupili s třemi hráči z elitní desítky světového žebříčku.

Nejblíže zisku setu byl v úvodním duelu Lubomír Jančařík, ale druhou sadu s olympijským vítězem a dvojnásobným mistrem světa ve dvouhře Čang Ťi-kchem nakonec prohrál 10:12.

Rakousko - Tchaj-wan 3:1
Pořadí po čtyřech zápasech: 1. Čína 8 bodů, 2. Rakousko 7, 3. KLDR 7, 4. ČR 6, 5. Tchaj-wan 4, 6. Řecko 4.
Ženy - skupina B:
ČR - Brazílie 3:0
Vacenovská - Takahashiová 3:2 (-9, 3, 3, -4, 4)
Matelová - Kumaharaová 3:1 (3, 7, -10, 3)
Čechová - Gui Lin 3:1 (9, -7, 9, 7).
Japonsko - Thajsko 3:0
KLDR - Německo 3:0
Pořadí po čtyřech zápasech: 1. Japonsko 8, 2. Německo 7, 3. KLDR 7, 4. ČR 6, 5. Thajsko 4, 6. Brazílie 4.