Rubriky:

Ostatní

Živě

Pět měsíců před zahájením OH je prodaná necelá polovina vstupenek

2. března 2016 17:07 - Lausanne

Pět měsíců před začátkem olympijských her v Riu de Janeiro zbývá organizačnímu výboru k prodeji více než polovina vstupenek. Fanoušci si zatím rozebrali 47 procent ze 7,5 milionu lístků na soutěže pod pěti kruhy, které se v Jižní Americe uskuteční poprvé v historii. Na zasedání výkonného výboru MOV v Lausanne to řekl mluvčí organizačního výboru Mario Andrada.

 

Sergio Moraes, Reuters

Velký zájem byl především o místa na slavnostním zahájení na stadionu Maracaná, které je podle mluvčího vyprodané, a o vstupenky na nejsledovanější soutěže, jako je například atletika. Díky tomu se podařilo utržit 194 milionů dolarů, což představuje zhruba tři čtvrtiny z plánovaného zisku.

Předprodej vstupenek mimo Brazílii je podle Andrady úspěšný a většina lístků určených pro zahraniční trh je vyprodaná. Pořadatelé se nyní musejí zaměřit na domácí fanoušky, kteří ale mají v poslední době jiné starosti. Brazílii trápí ekonomická i politická krize, obavy vzbuzuje virus Zika.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.