Rubriky:

Ostatní

Živě

Mutko chce udělat z vynášení informací o dopingu trestný čin

27. března 2016 14:42 - Moskva

Ruský ministr sportu Vitalij Mutko chce prosadit, aby se vynášení informací o pozitivních dopingových testech před jejich potvrzením analýzou vzorku B stalo trestným činem. Funkcionáři a anonymní informátoři, kteří prohřešky zveřejňují, tím podle něj porušují presumpci neviny.

 

Damian Dovarganes, ČTK/AP

"Svazy okamžitě prozradí informace médiím. To chceme administrativně i trestně zakázat," řekl Mutko ruským médiím. Sportovci mají podle něj právo požádat po pozitivním výsledku vzorku A o analýzu vzorku B. Někteří sportovci byli po negativním výsledku kontrolní analýzy zproštěni obvinění z dopingu, stává se to nicméně jen velmi vzácně. Podle Mutka ale mají navždy pošpiněné jméno, protože si všichni pamatují pozitivní test a ne to, že byl sportovec očištěn.

Rusko čelí řadě dopingových skandálů. Aféra s organizovaným dopingem v atletice skončila vyloučením ruských atletů z mezinárodních soutěží. Momentálně jsou ruští sportovci i v centru pozornosti v souvislosti s nově zakázanou látkou meldonium. Tenistka Maria Šarapovová jako jedna z mála dobrovolně svůj pozitivní test zveřejnila hned po analýze vzorku A.

Podle Mutka mělo zatím na meldonium pozitivní test 27 až 30 ruských sportovců. To představuje zhruba třetinu všech případů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.