Rubriky:

Ostatní

Živě

Mutko chce udělat z vynášení informací o dopingu trestný čin

27. března 2016 14:42 - Moskva

Ruský ministr sportu Vitalij Mutko chce prosadit, aby se vynášení informací o pozitivních dopingových testech před jejich potvrzením analýzou vzorku B stalo trestným činem. Funkcionáři a anonymní informátoři, kteří prohřešky zveřejňují, tím podle něj porušují presumpci neviny.

 

Damian Dovarganes, ČTK/AP

"Svazy okamžitě prozradí informace médiím. To chceme administrativně i trestně zakázat," řekl Mutko ruským médiím. Sportovci mají podle něj právo požádat po pozitivním výsledku vzorku A o analýzu vzorku B. Někteří sportovci byli po negativním výsledku kontrolní analýzy zproštěni obvinění z dopingu, stává se to nicméně jen velmi vzácně. Podle Mutka ale mají navždy pošpiněné jméno, protože si všichni pamatují pozitivní test a ne to, že byl sportovec očištěn.

Rusko čelí řadě dopingových skandálů. Aféra s organizovaným dopingem v atletice skončila vyloučením ruských atletů z mezinárodních soutěží. Momentálně jsou ruští sportovci i v centru pozornosti v souvislosti s nově zakázanou látkou meldonium. Tenistka Maria Šarapovová jako jedna z mála dobrovolně svůj pozitivní test zveřejnila hned po analýze vzorku A.

Podle Mutka mělo zatím na meldonium pozitivní test 27 až 30 ruských sportovců. To představuje zhruba třetinu všech případů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.