Rubriky:

Ostatní

Zápasnice Hanzlíčková postoupila na ME do 23 let do finále

1. dubna 2016 13:15 - Ruse

Česká zápasnice Adéla Hanzlíčková postoupila na mistrovství Evropy do 23 let do finále a minimálně zopakuje loňské stříbro z premiérového šampionátu v Polsku. Ve váhové kategorii do 63 kilogramů dnes v Bulharsku nejprve ve čtvrtfinále porazila Rumunku Alexandru Anghelovou, v semifinále poté zdolala Turkyni Asli Tugcuovou. Obě soupeřky dokázala před časovým limitem položit na lopatky.

 

Ladislav Adámek

"Semifinále jsem zvládla mnohem lépe než čtvrtfinále. Uklidnila jsem se a nedělala zbytečné chyby, byl to úplně jiný zápas," uvedla jednadvacetiletá naděje českého zápasu v tiskové zprávě svazu. Ve finále, které začne po 18. hodině, čeká Hanzlíčkovou Ruska Anžela Fomenková.

Hanzlíčková, jež v březnu neuspěla na seniorském šampionátu v Rize, může Rusce oplatit prohru z juniorského ME 2013. Tam Fomenková nakonec získala bronz, totéž se o rok později povedlo i české volnostylařce.

Zbývající tři čeští reprezentanti na šampionátu do 23 let v Bulharsku Libor Milichovský, Oldřich Varga a Dominik Dobeš vypadli hned v úvodu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní