Rubriky:

Ostatní

To je příprava! Špotáková má pomocníka, střelkyně se válí. Já to mám na párku, vole, říká Svoboda

29. dubna 2016 09:24 - Praha

Vypadá to jako náramná pohoda, když se připravují sportovci Dukly na olympijské hry v Rio de Janeiru. Klipem připomněli, že do startu největší sportovní události roku zbývá jen něco málo přes tři měsíce. Pojali ho svérázně, až popleteně. S humorem a hláškami...

ASC Dukla

"Hele, víš, že to je dneska 100 dní do začátku olympiády v Riu?" ptá se moderní pětibojař Jan Kuf kolegy Davida Svobody, který bude v srpnu obhajovat londýnské zlato. "Ty to počítáš,?" podivuje se Svoboda. "Ne, to jsem četl dneska v novinách," reaguje Kuf. "No, já nevím, to je jedno, já to mám na párku, ty vole," culí se Svoboda. A s kolegou začne pojídat hot dog, tedy párek.

"Makáme na olympiádu, tak ahoj," říká do kamery z matčina klína na posilovacím stroji maličký Janek. Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková malého parťáka raději nespouští z dohledu. Sama je ještě v rekonvalescenci po zlomenině zánártní kůstky na noze a dohání kondici.

Společný adrenalin si dopřáli Zuzana Hejnová a Pavel Maslák. "Takhle trénujeme rychlost na Rio," vrhají se spolu do údolí na nejrychlejší a nejdelší kladce na světě zvané Zip Line. Je dlouhá dva kilometry, má převýšení 280 metrů a dobrodruzi na ní dosáhnou rychlosti až 185 km v hodině.

To střelkyně Nikola Mazurová se dřině i divočení vyhýbá, „připravuje" se v klidu. "Dneska trénujeme vleže," pochlubí se rozvalená u televize, na kterou střeleckou polohu se chystá.

Jan Kudlička naplňuje očekávání. Skáče o tyči, ale překvapivě do vody a z prkna. S tyčí si také zabalancuje na surfařském náčiní a nabírá jasný směr... "Do Ria," hlásí kameraman.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní