Rubriky:

Ostatní

Na olympijských hrách v Riu budou čtyři čeští stolní tenisté

22. května 2016 08:35 - Praha

Český stolní tenis bude mít v Riu de Janeiro poprvé v historii čtyři zástupce na olympijských hrách. K již jisté účastnici Ivetě Vacenovské přibylo po redukci světového žebříčku trio Lubomír Jančařík, Dmitrij Prokopcov a Hana Matelová. Definitivní nominaci zveřejnila Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF).

 

Profimedia.cz

Nejlepší česká hráčka Vacenovská měla olympijskou jistotu už téměř tři týdny na základě světového žebříčku. Po první redukci těsně unikl postup na OH Jančaříkovi o jediný bod. Na základě nominací jednotlivých národních svazů prováděla ITTF další redukci, po níž získal Jančařík právo startu v Riu a s ním i reprezentační kolegové Prokopcov a Matelová.

"Mám radost, obrovskou radost. Sice jsem stále pevně věřil, že se do nominace dostanu, ale dokud to člověk nemá, jak se říká, na papíře, může se stát cokoliv. Je to v tuto chvíli velká úleva," uvedl 71. hráč světa Jančařík v tiskové zprávě českého svazu.

Stolní tenis je v programu her od roku 1988 a Češi letos vysílají nejpočetnější výpravu. Před čtyřmi lety v Londýně startovaly Iveta Vacenovská a Dana Čechová, tehdy pod dívčím jménem Hadačová. Český stolní tenista se zúčastnil olympijského turnaje naposledy v Pekingu 2008 díky Petru Korbelovi, čtvrtému z her v Atlantě 1996.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní