Rubriky:

Ostatní

V autě běžkyně Szabóové nalezen doping

14. května 2003 15:20 - PRAHA

V autě rumunské běžkyně a olympijské vítězky Gabriely Szabóové, které zadrželi v úterý celníci na francouzsko-italské hranici, byli nalezeny zakázané podpůrné prostředky. Mezi podezřelými látkami byl mimo jiné actovegin, který maskující užití erythropoetinu, a hormon progesteron.

 

internet

Informace o nalezených prostředcích přinesla agentura SID. Olympijskou vítězku v běhu na 5000 metrů Szabóovou prý zpráva o zadržení auta a začátku vyšetřování těžce zasáhla a od úterý ani netrénovala.

Vůz řídil rodinný přítel, jenž vezl léky do tréninkového kempu rumunských atletů ve Font Romeu. Podle trenéra a manžela Szabóové Zsolta Gyongossyho byly ovšem medikamenty určeny pro jiné sportovce, kteří se zde společně připravují před letním mistrovství světa v Paříži.

O KOM JSME PSALI V SOUVISLOSTI S DOPINGEM
EDWARDS IAAF se pře s francouzskými funkcionáři
LEWIS Atletický král přiznal doping
ENGE Titul se rozplynul v marihuanovém dýmu
ULIHRACH Za nandrolon 2 roky distanc

Medikamenty poslal sportovní lékař

Léky vozem poslal lékař rumunské reprezentace Mioara Gonea. "Gabrielino auto jelo do Francie, tak jsem té příležitosti využil. Poslal jsem nějaké podpůrné prostředky, ale actovegin mezi nimi nebyl," bránil se v úterý Gonea.

Szabóová patřila na mistrovství světa v Edmontonu v roce 2001 mezi hlasité kritiky startu ruské vytrvalkyně Olgy Jegorovové. Ta mohla v Kanadě z rozhodnutí IIAF nastoupit, přestože měla dříve pozitivní test na EPO. Na pětikilometrové trati pak získala zlato.

ČTK, Novinky

Zrušit