Rubriky:

Ostatní

Další strašák pro olympioniky. U pláže Copacabana plave žralok

8. června 2016 11:16 - Rio de Janeiro

Olympijské hry v brazilském Riu de Janeiro začnou za necelé dva měsíce, obavy z bezproblémového konání největší sportovní akce planety ale každým dnem sílí víc a víc. Spousta sportovišť se dokončuje na poslední chvíli, od některých plánů se muselo ustoupit a ke všemu teď brázdí pobřeží slavné Copacabany žralok obrovský.

Marie-Claude Sabine de Loys of the Natacao do Mar Project, Reuters

Osmimetrový kus největší paryby na světě, která v mimořádných případech dorůstá délky až 12 metrů, však není pro sportovce takovým rizikem, jako třeba znečištěná voda v olympijském kanálu. Žralok obrovský, či také žralok velrybí, se živí planktonem a malými rybami. Dožívá se 60 až 150 let.

V místech, kde budou o cenný kov bojovat dálkoví plavci, se tedy není čeho obávat. Svědčí o tom i aktivita jednoho z brazilských surfařů, který se na videu bez váhání vydal vstříc volnému oceánu.

jis, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.