Rubriky:

Ostatní

Šonka si doletěl v Ascotu pro páté místo

14. srpna 2016 21:07 - Ascot

Akrobatický pilot Martin Šonka obsadil v pátém závodu seriálu Air Race v Ascotu páté místo. Souboj o postup do čtyřčlenného finále prohrál s lídrem seriálu Matthiasem Doldererem z Německa. V průběžném pořadí zůstal Šonka osmý, 15 bodů za vítězství dnes získal Australan Matt Hall.

 

martin-sonka.cz

Druhý nejrychlejší čas kvalifikace a přijatelný soupeř v prvním kole závodu. Šonka měl závod skvěle rozjetý, hned v prvním závodním letu ale přišla chyba, která ho pravděpodobně stála stupně vítězů. "Bohužel je to tak. Sice jsem i přes dvouvteřinovou penalizaci postoupil dál mezi osmičku nejlepších, jenže s nejpomalejším časem a tím pádem byl naším dalším soupeřem Němec Dolderer," uvedl Šonka v tiskové zprávě.

Právě Dolderer ho porazil o desetinu v kvalifikaci a v prvním kole závodu zaletěl dokonce traťový rekord.

"Věděli jsme, že budu muset letět na hraně a tím ho trochu dostat pod tlak. Let jsem si užil a povedl se mi, jenže i když to byl zatím nejrychlejší čas v osmičce, na postup to nestačilo," líčí smutně Šonka. Dolderer totiž sednul do letadla a znovu vylepšil traťový rekord. Ani druhý nejrychlejší čas kola tak Šonku do bojů o stupně vítězů neposunul a stačil alespoň na páté místo, které znamená šest bodů do celkového pořadí.

"Za body jsme rádi, spokojení však rozhodně nejsme. Je to sice lepší než diskvalifikace v Budapešti, na druhou stranu stupně vítězů to nejsou. Víme, že na ně máme, zatím nám ale chybí konzistence, abychom se na ně dostávali pravidelněji a ne jednou za čas," uvědomuje si Šonka.

Nováček elitní třídy Petr Kopfstein původně postoupil z prvního kola jako lucky loser, vedení závodu ho ale následně diskvalifikovalo za porušení pravidla o maximální povolené hranici otáček motoru. Šestý závod se uskuteční 4. září na Lausitzringu v Německu.

Pátý závod seriálu Red Bull Air Race v akr. létání v Ascotu:
1. Hall (Austr.)
2. Dolderer (Něm.)
3. Arch (Rak.)
...5. Šonka
14. Kopfstein (oba ČR)
Průběžné pořadí (po 5 z 8 závodů):
1. Dolderer 53,25 b.
2. Arch 35
3. Hall 33,75
...8. Šonka 20
14. Kopfstein 2
dos, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní